top of page
חיפוש

עוד מעט נגמר

יומיים לפני שפותחים את הקפה.

לא, לא הודיעו, אבל יש לי הרגשה כזאת. עם המרד ועם ההבנות של משרד הבריאות והאוצר. ואז זה יקרה סוף סוף. אני אשב לי בשולחן הקבוע שלי, מול המאוורר המועדף עליי, ואשתה אספרסו בכוס המועדפת עליי, וכוס היי בול גדולה מלאה בקרח. הם כבר יודעים. אחרי עשר שנים שזה קורה כל בוקר, מה זה חודשיים של קורונה? אין מצב שישכחו:) ואם במקרה והיה ושכחו, אזכיר להם בשמחה. רק שיתנו לי כבר לשבת שם ולחזור לטקס האהוב והמוכר של הקפה בבוקר. בבית קפה.

ועכשיו לענייני ממשלת ה״משתינים עליכם בקשת כי יותר חשוב לנו הג׳וב מאשר הקטסטרופה שמתרחשת במדינה״. לא ממשלת חירום, ולא נעליים. ממשלת הג׳ובים, ממשלת הבזבוז, ממשלת ההזיה. הכל כבר נאמר עליה. וההוא היושב שם למעלה, בחסות המנדטים שקיבל מחצי מהעם בצורה כל כך נדיבה ולא הגיונית, שלא נדבר על מחליפו המתקפל, שמן הראוי לציין שגם בו לא בחרתי, ההוא עם השיער הסגול, אומר בלי להניד עפעף, זה עדיף לכם מאשר בחירות רביעיות. לא, אתה אמיתי? אתה מצדיק את הבזבוז בבזבוז גדול יותר? ככה לימדו אותך לשכנע? זה הטיעון הכי טוב שמצאת?? ככה ההגיון שלך עובד? לא, כי יש לי חדשה בשבילך. יש גם דרך אחרת. רוצה אחדות? רוצה ממשלת חירום עלק? קח שמונה תשעה אנשים מכל רשימה ותן להם תפקידי שרים. ולכל השאר, תגיד מה שאמרת לנו במשך חודשיים: המצב קשה, צריך קצת להדק קצת את החגורה, אני מבקש מכם ערבות הדדית , וככה נצא מזה בשלום. מחוזקים ומאוחדים. נכון ככה אמר לנו? אז למה הוא לא יכול להגיד את זה לחברי סיעתו ולעמוד במתווה שהוא הוא פרש לפני כמה שנים - ממשלה של 17 שרים. לא אחד יותר. בחיי שאני לא מאמינה למה שקורה שם למעלה. ואיך העם מאפשר לזה לקרות?! איך לא יוצאים כולם לרחובות, מטפסים על קירות הכנסת, ומעיפים את ההזויים האלה משם? אה נכון, כי חם. טוב נו, ממש חם. אולי כי זה תפס אותנו ברגע הכי חלש שלנו? רגע אחרי תקופת מאסר ארוכה בבית, כשחצי מהעם מובטל ובמצוקה כלכלית קשה. איך בדיוק בתקופה כזאת העם יכול לגייס כוח ולצאת לרחובות במהומה מטורפת ולהוריד משם את ה״נבחרים״? כנראה בדיוק על הרוח החלשה הזאת של העם הם מסתמכים שם למעלה כשהם עושים מעשים חסרי כל הגיון. ועוד כשככה חם?!

לא, זה לא אמיתי החום הזה. אני יוצאת מהבית בשמונה בבוקר, וחוטפת קיר לוהט בפרצוף. חומת חום שאין דרך לעבור אותה אלא לזחול חזרה פנימה לבית הממוזג. ואז עולה על האופנוע, רוח חמימה מצננת קצת את הבלוק החם ההוא, מגיעה לגן, מורידה את הקסדה, וכל השיער שלי מים. ולא ממקלחת. לא אמרו שיהיה יבש?!?

בקיצור, אם לא הקורונה, אז הממשלה. ואם לא הממשלה, אז החום הקיצוני הזה. אז מזה נשאר לנו לעשות? נכון, לברוח. אסקפיזם. בגדים חדשים, שמלות מתנופפות ברוח המזגן הקרירה, שוטפות את העיניים בצבעים מהממים. ותוסיפו על זה מבצעים והנחות וקופונים של יריד אונליין ובכלל חגיגה. אז הנה, ב מ ק ר ה , השבוע מתקיים יריד אונליין מספר שתיים, שוות מתלבשות אונליין - פותחות קיץ!, בדיוק בשביל שנוכל לברוח מכל הזוהמה הזאת שתוקפת אותנו מכל עבר, ולהרגיש קצת דברים מרגשים ומרעננים, כי שום דבר מסביב לא באמת מאפשר לנו להרגיש זאת. מלבד שופינג משמח.

מתחילות ביום חמישי, ממליצה בחום להצטרף לחגיגה, כי זה הדבר היחיד שיכול לשמח אותנו במדינה הזאת בימים האלו.

כנסו ללינק, כל הפרטים שם: https://www.facebook.com/events/3008447859193840

שיהיו ימים קלים, ותזכרו, אסקפיזם זה שם המשחק.


Comments


פוסטים קודמים בבלוג
Archive
  • Facebook Basic Square
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us